Urządzenia ANDE w programie Czyste Powietrze

Pompy ciepła i klimatyzatory ANDE dołączyły do programu Czyste Powietrze, dając klientom możliwość skorzystania z dofinansowania na wymianę starych urządzeń na nowe, ANDE.

Czym jest program Czyste Powietrze? 

Jest to program dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. 

Na czym polega?

Polega on na dofinansowaniu kompleksowej termomodernizacji budynków oraz wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy.

Jaki jest cel programu?

Celem programu jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. Zrealizowanie tego celu ma nastąpić poprzez wymianę starych źródeł ciepła na nowe i poprawę efektywności energetycznej. 

Więcej na temat programu Czyste Powietrze

Wybierz ANDE – żyj w zgodzie z naturą!

Dzięki spełnieniu odpowiednich wymogów i najwyższych norm, urządzenia marki ANDE mogły dołączyć do programu. 

Zarówno pompy ciepła ANDE jak i klimatyzatory należą do rozwiązań ekologicznych. Świadczą o tym następujące fakty:

  1. Pompy ciepła ANDE korzystają do 80% wykorzystują odnawialną energię zgromadzoną w powietrzu, a elektryczna wykorzystywana jest zaledwie w 20%. 
  2. Zarówno pompy ciepła jak i klimatyzatory wyposażone są w ekologiczny czynnik R32, który cechuje się zwiększeniem efektywności energetycznej, wpływa na bezpieczeństwo użytkowania oraz małą toksyczność.
  3. Urządzenia charakteryzuje wysoka klasa efektywności energetycznej, w przypadku pomp ciepła A+++, w przypadku klimatyzatorów A++.

Dodatkowo ANDE gwarantuje 5-letni okres gwarancji. Dzięki temu możesz wybrać w programie nasze pompy ciepła i być spokojny na następne lata.

Sprawdź ofertę ANDE i skorzystaj z dofinansowania już dziś!